Google chce umožniť všetkým maloobchdom zobrazovať ich produkty na lište Google Shopping zadarmo. Informáciu uviedol prezident obchodu Bill Ready 21. Apríla 2020.

Google reaguje na zvyšujúci sa online predaj, ktorý podporila aj pandémia koronavírus počas ktorej museli ostať kamenné prevádzky zatvorené. Chce podporiť podniky, ktoré si nemôžu vo veľkej miere dovoliť platenú reklamu.

Do konca apríla by mala byť Shopping Tab zadarmo pre podnikateľov v USA. Prezident obcodu Google uviedol, že by nová služba mala byť globálne dostupná do konca roka 2020.

Ukážka reklamy Google Shopping e-shopu Bestled.

Pre podnikateľov je to možnosť rozšíriť ich platené Shopping kamapene aj inzerciou zadarmo. Získať tým môžu ešte väčší pristor pre pezentáciu svojho obchodu a tým osloviť väčší počet užívateľov.

Inzercia zadarmo bude k dispozícii pre každý maloobchod bez ohľadu na to či využíva spoplatnené reklamné kampane.

Ak budete chcieť aby boli vaše produkty súčasťou výsledkov na lište Nákupy, budete musieť mať účet Google Merchant Center, ktorý bude obsahovať informácie o produktoch.

Aktualizácia:

Zobrazovanie produktov zadarmo na lište Google Nákupov ale aj v Obrázkoch Google, vo funkcií Google Lens a výsledkoch Vyhľadávania je aktívne už aj na Slovensku. Viac informácií a prehľadný návod ako nastaviť zobrazovanie produktov v platformách Google nájdete v našom článku.