V Októbri 2020 Google spustil novú verziu Analytics účtu s názvom Google Analytics 4. Odvtedy je aj pri zakladaní Analytics účtu automaticky predvolené vytváranie v novej verzií. Možné je však ešte vytvoriť aj Universal Analytics, ktorý pre weby a eshopy odporúčame pretože niektoré webové systémy ešte nie sú pripravené na nový Google Analytics 4. Viac informácií ako vytvoriť Universal Google Analytics nájdete v článku na tomto odkaze.

Ako prepojiť Google Ads s Google Analytics? Pre prepojenie musíte mať v oboch účtoch prístup správcu. Pokiaľ ste účty vytvárali automaticky takýto prístup máte.

1. V účte Google Ads kliknite v pravom hornom rohu na ikonu kľúča a z ponuky, ktorá sa vám zobrazí kliknite na Prepojené účty.

Prechod na stránku pre prepojenie účtov v Google Ads.

2. Kliknite na Podrobnosti pri verzií Google Analytics, ktorú máte.

Výber verzie Google Analytics pri prepojení s Google Ads.

3. Kliknite na tlačidlo Pripojiť pri vlastníctve Analytics s ktorým chcete Google Ads prepojiť.

Výber Analytics účtu pre prepojenie s Google Ads.

4. Zobrazí sa vám okno kde potvrďte obidva možnosti a kliknite na tlačidlo Uložiť. Účet Google Ads máte úspešne prepojený s Google Analytics.

Potvrdenie prepojenia Google Ads s Google Analytics.

V prípade ak máte Google Analytics 4 postup pri prepojení s Google Ads je rovnaký. V kroku č.2 je len potrebné zvoliť Google Analytics (GA4) & Firebase.

POMÔŽEME VÁM S NASTAVENÍM GOOGLE REKLAMY

Mám záujem o konzultáciu zadarmo

Chcem nezáväznú ponuku

Online reklamu sme nastavili už pre 260 klientov.