bestled.sk – e-shop, s ktorým spolupracujeme od jeho založenia

O spoločnosti

Firma zaoberajúca sa predajom dotykových vypínačov a LED techniky. Na začiatku spolupráce bol cieľ jasný, rozbehnutie predaja, budovanie značky a zaradenie sa medzi najlepších na trhu.

Úvodný obrázok prípadovej štúdie BestLed

Začiatok spolupráce

V úvode sme zabezpečili všetky potrebné nastavenia, ktoré sú nutné pre spustenie a správne vyhodnotenie reklamných kampaní.Vytvorenie informačného kanála na základ XML feedu

GOOGLE

  • Nastavenie a prepojenie účtov Google Ads, Google Analytics a Google Merchant Center
  • Aktivácia Elektronického obchodu v Google Analytics
  • Nastavenie správneho merania konverzií
  • Vytvorenie informačného kanála v Merchant Center na základe XML feedu

FACEBOOK

  • Nastavenie účtu Facebook Business Manager
  • Vytvorenie a inštalácia Facebook pixel kódu na web
  • Nastavenie správneho merania konverzií Vytvorenie
  • Facebook katalógu na základe XML feedu

Fáza 1: Spustenie PPC Google reklám vo vyhľadávaní

Reklamy v Google prostredí tvoria pri väčšine e-shopov nosnú časť online marketingu a inak to nie je ani pri tomto. Po spustení reklám nasledovala pravidelná kontrola, vyhodnocovanie a optimalizácia reklamných kampaní na základe nazbieraných dát a výsledkov. Textová reklama a Inteligentné Google Nákupy momentálne zabezpečujú 50% z celkového množstva objednávok.

Návratnosť z investície (ROAS) za obdobie 5 mesiacov je 940%.

ROAS ktorý sme dosiahli z Google reklám

Google reklamy vo vyhľadávaní zároveň zaznamenávajú najväčší podiel zobrazení v porovnaní s konkurenciou. Príklad z Google vyhľadávania po zadaní výrazu „dotykové vypínače“:

Ukážka Google reklám nášho klienta.

Fáza 2: Personalizované Facebook a Instagram reklamy

Po dosiahnutí dostatočnej návštevnosti a „rozbehnutí“ e-shopu sme spustili dynamický remarketing na sociálnych sieťach. V úvode boli spustené štyri A/B testy. Testovali sme kombinácie formátov reklám carousel a kolekcia s publikami užívateľov, na základe ich poslednej aktivity a správania v e-shope.

Po vyhodnotení testov sme nechali aktívne len najefektívnejšie kombinácie reklám a dosiahli veľmi pozitívnu a dlhodobú návratnosť z investície, ROAS 1300%.

ROAS ktorý sme dosiahli z Facebook remarketingu.

Pre produkty dotykových vypínačov sme spustili aj Facebook a Instagram reklamy cielené na základe demografických údajov a záujmov. Hlavným cieľom bolo posilnenie povedomia o značke a zvýšenie návštevnosti e-shopu. Pre reklamy sme použili pútavé bannery a po prvom mesiaci sa návštevnosť e-shopu zvýšila o 177%. Tým, že narástla návštevnosť e-shopu, zväčšilo sa aj remarketingové publikum a znásobil sa počet objednávok z reklám cielených na minulých návštevnikov.

%

Návratnosť z investície ROAS Google Ads

%

Zvýšenie návštevnosti zo sociálnych sieti

%

Návratnosť z investície ROAS dynamický remarketing

KONZULTÁCIA ONLINE MARKETINGU S EXPERTOM ZADARMO

Nestrácajte zákazníkov, kliknite na tlačidlo a naplánujte hovor ešte dnes. Zistite ako môže vaše podnikanie rásť s využitím online reklamy.

+421 948 114 238 | Poslať správu

Po – Pia, 09:00 – 17:00

Špičkové know-how

Google partner

Digitálna agentúra StartupMarketing je certifikovaným partnerom Googlu. Dokazuje to, že vytvárame a spravujeme reklamné kampane, ktoré podporujú rast e-shopov a firiem.

Shoptet Partner

Online marketingová agentúra StartupMarketing má vytvorené partnerstvá s poskytovateľmi e-shopových riešení.

Heureka Partner

Online marketingová agentúra StartupMarketing je držiteľom odborného certifikátu Heureky.

Komu pomáhame

E-shop Zdenkatri.sk má pestrú ponuku produktov pre deti. Zabezpečili sme prepojenie s predajcom Mall.sk a Heurekou. Cez systém Mergado sme upravili názvy kategórií.

E-shop, ktorý ponúka LED osvetlenie, moderné zásuvky a vypínače. Nastavili sme dynamický remarketing a spustili A/B testovanie. Výsledkom bola návratnosť investície 1300%
Firma Eko-Profit poskytujete komplexné služby v oblasti účtovníctva a mzdovej agendy. Vďaka personalizovanej Google reklame úspešne získava nových klientov z celého Slovenska.
Elektronický obchod s fintess príslušenstvom. V priebehu troch mesiacov sme novou štruktúrou Google textových kampaní a Google nákupov dosiahli zvýšenie počtu objednávok až o 290%.