Q-parts.sk – zvýšenie konverzií o 196% vďaka Google Shopping

Úvodný obrázok prípadovej štúdie Q-parts
  • Miroslav Páll
  • sep 27 2020

O spoločnosti

Spoločnosť zaoberajúca sa predajom náhradných dielov na osobné, nákladné a vojenské vozidlá. Klient nás kontaktoval s jasnou požiadavkou: „Mám záujem o zmysluplnú reklamu, ktorá nám prinesie nových zákazníkov a zvýši náš obrat.“

Začiatok spolupráce

Pre e-shop, ktorý má vyše 90 tisíc produktov sme zvolili ako navhodnejšií typ kampane Google Shopping (Nákupy Google). V úvode sme klientovi asistovali pri vytvorení účtu Google Merchant Center, ktorý je potrebný pre spustenie Google Nákupov. Po udelení prístupu v účte sme zabezpečili všetky potrebné nastavenia:

  • Vytvorenie informačného kanála na základ XML feedu
  • Overenie a nárokovanie webovej adresy
  • Prepojenie Merchant Center s Google Ads

Zároveň sme v účte Google Analytics aktivovali sledovanie elektronického obchodu a nastavili meranie konverzií v Google Ads, aby bolo možné správne vyhodnocovať výsledky reklám.

Spustenie Google nákupov

V úvode sme aktivovali štandardné Google Nákupy. Nastavili manuálnu maximálnu ponúkanú cenu za kliknutie a vytvorili niekoľko reklamných skupín na základe druhu produktov.

Po nazbieraní dostatočného počtu dát a konverzií sme približne po 2 mesiacoch aktivovali Inteligentné Google Nákupy. Tento typ kampane v sebe zahŕňa okrem reklamy vo vyhľadávaní aj remarketingové reklamy v obsahovej sieti, na Youtube a v Gmail. Ponúkanie cien je automatické s cieľom maximalizovať hodnotu konverzií.

Vývoj zvýšenia transakcií vďaka Google Nákupom v priebehu šiestich mesiacov:

Vývoj konverzií Google Nákupov v priebehu 6 mesiacov

Pozitívne výsledky Inteligentných nákupov sa prejavili prakticky okamžite. Automatizované ponúkanie cien Google funguje naozaj dobre čo sa nám osvedčilo pri viacerých klientoch. Samozrejme je potrebné mať nazbierané dostatočné množstvo dát a konverzií pred tým ako všetko necháme na strojové učenie Google.

Transakcie získané vďaka Google Nákupom tvoria 39% z celkového počtu transakcií:

Koláčový graf znázorňujúci percentuálny podiel konverzií jednotlivých kanálov

Návratnosť z investície za obdobie šiestich mesiacov je stabilná na vysokej úrovni 3 178%.

Návratnosť investície Google reklám

Inteligentné Google Nákupy optimalizujeme pravidelným vylučovaním produktov zo zobrazovania, ktoré zaznamenávajú vysoký počet kliknutí ale žiadne konverzie.

+ 196%

Zvýšenie konverzií

ROAS 3178%

Návratnosť z investície

39%

Tvoria transakcie z Google Nákupov

KONZULTÁCIA ONLINE MARKETINGU S EXPERTOM ZADARMO

Zistite ako môže vaše podnikanie rásť s využitím špičkového digitálneho marketingu.


Nezáväzná, 30 minútová konzultácia digitálneho marketingu.
Nestrácajte zákazníkov, kliknite na tlačidlo a naplánujte hovor ešte dnes.


KOMU POMÁHAME


E-shop Zdenkatri.sk má pestrú ponuku produktov pre deti. Zabezpečili sme prepojenie s predajcom Mall.sk a Heurekou. Cez systém Mergado sme upravili názvy kategórií.

E-shop, ktorý ponúka LED osvetlenie, moderné zásuvky a vypínače. Nastavili sme dynamický remarketing a spustili A/B testovanie. Výsledkom bola návratnosť investície 1300%.

Elektronický obchod s fintess príslušenstvom. V priebehu troch mesiacov sme novou štruktúrou Google textových kampaní a Google nákupov dosiahli zvýšenie počtu objednávok až o 290%.

Firma Eko-Profit poskytujete komplexné služby v oblasti účtovníctva a mzdovej agendy. Vďaka personalizovanej Google reklame úspešne získava nových klientov z celého Slovenska.


Kontakt

Odpovieme Vám
+421 948 114 238
whatsapp icon
Napíšte nám
info@startupmarketing.sk
Stretnime sa
Košice
Prešov
Sabinov