FACEBOOK A INSTAGRAM REKLAMA

Sociálne siete sú najsilnejším nástrojom pre zlepšenie interakcie vašej značky a užívateľov. Na Facebooku a Instagrame nastavíme reklamné kampane pre vaše cieľové publikum a spustíme remarketing pre získanie nových objednávok. Ich výhodou je nižšia cena za klik, ako pri reklamách na iných online platformách.

REKLAMA NA FACEBOOKU A INSTAGRAME

STRATÉGIA FB A IG REKLÁM

Na základe cieľov stanovíme najlepší typ reklamy pre Facebook a Instagram, rozpočet a časový horizont, v ktorom dokážeme dosiahnuť požadované výsledky.

CIEĽOVÉ PUBLIKUM

Analýza cieľového publika. Cielenie Facebook a Instagram reklamy na užívateľov podľa demografických údajov, záujmov, aktivity a zariadení, z ktorých sa pripájajú.

DYNAMICKÝ REMARKETING

Spustenie štandardného a dynamického remarketingu, inštalácia Facebook pixel kódu, nastavenie produktového katalógu. Spustenie personalizovaných reklám.

KREATÍVY A GRAFIKA

Úprava bannerov podľa požiadaviek reklamných kampaní na Facebooku alebo Instagrame. Spúšťame reklamu v rôznych formátoch carousel, banner, kolekcia alebo video.

A/B TEST

Spustenie rôznych kombinácií cieľových publík a formátov reklamy pre zaručenie, čo najefektívnejšie adresovanej reklamy a čo najnižšej ceny za klik a konverziu.

NÁVRATNOSŤ INVESTÍCIE A OPTIMALIZÁCIA

Sledovanie cien za kliknutie a efektivity reklám. Úpravy reklám, rozpočtov a publík podľa výkonnosti, vedúce k lepšej návratnosti investície

Špičkové know-how

Google partner

Digitálna agentúra StartupMarketing je certifikovaným partnerom Googlu. Dokazuje to, že vytvárame a spravujeme reklamné kampane, ktoré podporujú rast e-shopov a firiem.

Heureka Partner

Online marketingová agentúra StartupMarketing má vytvorené partnerstvá s poskytovateľmi e-shopových riešení.

Heureka Partner

Online marketingová agentúra StartupMarketing je držiteľom odborného certifikátu Heureky.

R

ODBORNOSŤ

Tím certifikovaných odborníkov na digitálny marketing
R

PROAKTIVITA

Aktívne vyhľadávame pre klientov nové možnosti, aby boli o krok pred konkurenciou.

R

PORADENSTVO

Počas spolupráce poskytujeme poradenstvo a konzultácie zadarmo.
R

KOMPLEXNOSŤ

Dodávame komplexné riešenia online marketingu navrhnuté pre vaše podnikateľské prostredie.

Často kladené
otázky.

Ak ste nenašli odpoveď, ktorú hľadáte napíšte alebo zavolajte nám, radi vám odpovieme.

Koľko stojí reklama na Facebooku a Instagrame?

Pri reklame na sociálnych sieťach Facebook a Instagrame dokážete presne definovať denný rozpočet alebo rozpočet na celú živnotnosť reklamnej kampane. Cena za kliknutie na reklamu sa pohybuje v rozmedzí 0,15 – 0,25€. Dobrou správou je, že za 10€/deň je možné osloviť stovky až tisícky užívateľov a získať relevantnú návštevnosť webu, zvýšiť povedomie o značke a nakoniec získať viac objednávok. Rozpočet môžete prispôsobiť vašim možnostiam a cieľom. Nájdeme ideálne riešenie online reklamy na Facebooku a Instagrame bez ohľadu nato aký veľký je váš rozpočet.

Ako môže reklama na Facebooku pomôcť môjmu biznisu?

Reklamu na Facebooku a Instagrame by sme mohli rozdeliť do 2 hlavných kategórií:

A, Reklama s cieľom budovania povedomia, zlepšovania interakcie so značkou, budovanie vzťahu so zákazníkom a zvýšenie návštevnosti webu. Prostredníctvom tohto typu dokážete vytvárať u užívateľov pamäťové štruktúry, ktoré sa aktivujú v momente, keď je užívateľ pripravený vykonať nákup.

B, Remarketingová reklama, ktorej cieľom je znovu oslovenie užívateľov, ktorí už v minulosti vykonali nejakú akciu na webe. Môže ísť napríklad o užívateľov, ktorí boli v nákupnom košíku, ale nedokončili nákup. Tento typ reklám sa vyznačuje dobrou mierou konverzie a pri veľkej časti e-shopov je pri správne nastavenej stratégií rýchlo rentabilný.

Ako dlho potrvá, kým uvidím výsledky z reklamy na Facebooku a Instagrame?

Po aktivovaní reklamných kampaní začne získavať váš web vo veľmi krátkom čase nových návštevníkov. To, ako dlho potrvá, kým dosiahnete požadované výsledky závisí od samotného cieľa reklamy. Doporučujeme byť trpezlivý a 30 – 60 dní vyhradiť na dostatočné testovanie cieľových publík, formátov reklamy a typov reklamných kampaní. Na základe výsledkov z A/B testovania dokážete správne smerovať vašu marktingovú stratégiu a dosiahnuť žiadúce čísla.

Stratím po skončení spolupráce nastavenia vo Facebook účte, ktoré zrealizujete?

Nie. Všetky nastavenia, reklamné kampane, facebook pixel kód a reklamné texty ostanú dostupné aj po ukončení našej spolupráce. Ste výhradným vlastníkom reklamných účtov, všetky zmeny, ktoré vykonáme budete mať k dispozícií.

Ako bude prebiehať spolupráca ak si objednám reklamu na Facebooku a Instagrame?

S klientmi spolupracujeme v mesačných cykloch. To znamená, že nie ste viazaný žiadnou dlhodobou zmluvou a platíte vždy len za prácu v danom mesiaci. S väčšinou klientov spolupracujeme dlhodobo šesť a viac mesiacov. Nastavenia kódov, konverzných akcií a reklamných kampaní budete mať k dispozícií aj po ukončení spolupráce, keďže je všetko realizované vo vašich účtoch.

I. Etapa – Nastavenie
1. Konzultácia s klientom o jeho cieľoch a podnikaní

2. Zanalyzujeme portfólio produktov alebo služieb

3. Pomôžeme s nastavením Business Manager účtu a inštaláciou kódu Facebook pixel

4. Postaráme sa o bezchybné meranie konverzií

5. Analýza a vytvorenie publík na základe cieľovej skupiny

6. Návrh štruktúry reklamných kampaní a skupín pre Facebook a Instagram

7. Vytvorenie katalógu produktov

8. Príprava remarketingových publík, spustenie dynamického remarketingu

9. Konzultácia nastavených kampaní pred spustením

II. Etapa – Optimalizácia
1. Optimalizácia vytvorených reklamných kampaní

2. A/B Testovanie rôznych kombinácií publík a formátov reklamy

3. Úprava rozpočtov reklám podľa výsledkov A/B testovania

4. Diagnostika relevancie reklamy

5. Úprava reklamy pre zabezpečenie čo najvyššej relevancie reklamy

6. Celkové úpravy v účte vedúce k maximálnej návratnosti investície do reklám

7. Úprava textov pre zabezpečenie, čo najvyššej možnej hodnoty skóre kvality

7. Reportovanie a konzultácia výsledkov

Viete mi poradiť, ktorý typ FB a IG reklamy je pre môj projekt vhodný?

Na základe našich skúsenosti dokážeme určiť a odporučiť vám, ktorý typ Facebook reklamy bude pre dosiahnutie vášho cieľa najlepší. Vždy sa sústredíme na čo najnižšiu cenu za získanie novej objednávky a chránime vás pred nerentabilnými výdavkami. Neváhajte sa na nás obrátiť ak si nie ste istý, aký typ reklamy by mohol pomôcť vášmu podnikaniu.

KONZULTÁCIA ONLINE MARKETINGU S EXPERTOM ZADARMO

Zistite ako môže vaše podnikanie rásť s využitím špičkového digitálneho marketingu.

Nezáväzná, 30 minútová konzultácia digitálneho marketingu.
Nestrácajte zákazníkov, kliknite na tlačidlo a naplánujte hovor ešte dnes

Komu pomáhame

HairBodySkin je e-shop, ktorý sa zaoberá predajom beauty produktov. Správne nastavený pixel kód a katalóg produktov sú základom pre remarketing, ktorý je nosnou súčasťou stratégie reklamných kampaní.

E-shop, ktorý ponúka LED osvetlenie, moderné zásuvky a vypínače. Nastavili sme dynamický remarketing a spustili A/B testovanie. Výsledkom bola návratnosť investície 1300%.

Firma Panama Kuchyne je slovenský výrobca kuchýň. V dobe lockdownu sme dokázali zabezpečiť získanie záujemcov o novú kuchyňu reklamou na facebooku, ktorej cieľom bolo zbieranie kontaktov.

Mobilná aplikácia, kde si môžete objednať jedlo z rôznych reštaurácií. Pomocou originálnej Facebook a Instagram reklamy sme dosiahli zvýšenie povedomia a rýchly nárast objednávok v krátkom čase.